Být či nebýt? Divadlo nemusí být jen vážné.
Děláte ve škole třeba improvizaci?
Ukažte to všem!

Divadlo

Hraješ? Jsi režisér? Dramaturg? Recituješ? Čteš nebo dokonce píšeš divadelní hry? Nebo jen miluješ divadlo – ten osobní kontakt s herci při představení? Ten zážitek tady a teď? A je libo komedie, tragédie, klasiku, či si potrpíš na alternativní divadlo? Pošli nám na videu ukázku své divadelní tvorby (trailer, nebo záznam představení), ať už jsi režisér či herec. Upozorni nás na to, kdy a kde hraješ a my tu informaci pošlem dál. Zaregistruj se a dostanou se k Tobě pozvánky na výjimečné divadelní akce v netradičních prostorech i na klasická profesionální a amatérská divadelní představení… Pozvem Tě na workshopy s opravdickými herci nebo se vydáme společně do divadla…

 

Jaroslav Ryšavý

Nešaškuj, neblokuj, neneguj. Poslouchej, nahrávej, pomáhej. 

To jsou nejdůležitější základy divadelní improvizace.

Už přes pět let se snažím v ní zdokonalit. Je to podle mě jediná správná forma komunikace s ostatními lidmi a není těžké se ji naučit. Je ale těžké nezapomínat ji používat a proto je dobré se v ní pořád trénovat a ideálně i zlepšovat.

Divadelní improvizace je pak povýšení této formy komunikace na prkna jeviště. Vznikla v Kanadě a odtud se rozšířila do celého světa, hlavně ve formě tzv. zápasu v divadelní improvizaci. 

U nás je propagována Improligou, která sdružuje týmy z celé republiky, pořádá každoroční festivaly a workshopy a hlavně promuje jednotlivá improvizační představení. 

Když může mít svůj improvizační tým Rožnov či Ostrava, tak proč ne Frýdek-Místek? 

Pojďte se mnou do toho a uvidíte, že je to dovednost, která dokáže zlepšit nejen vaši náladu.


Foto a video made by Jakub Lampa a Lucie Grigarová.