Novinky a tipy

Nabitý víkend 15. – 16.4.: koncert POČTA ZUZANĚ NAVAROVÉ v pátek ve Stounu, v sobotu v Národním domě divadelní představení PUTIN LYŽUJE!


Zažijte s námi kulturně nabitý víkend!


Datum publikování: 12. 4. 2016


POČTA ZUZANĚ NAVAROVÉ / koncert písní Zuzany Navarové

Pátek 15. 4., 20.00, Klub Stoun  

Zpěvačka a skladatelka Zuzana Navarová de Tejada (podle kubánského manžela Luíse) patří k nejosobitějším písničkářkám v historii české populární hudby. Svým hlasem uměla vyjádřit širokou paletu nálad ve svých veselých a jindy melancholických a intimních písničkových mikropříbězích ozvláštněných vytříbeným básnickým jazykem. V jejím repertoáru souzněla latinskoamerická hudba s ozvěnami folku, romského folkloru, ale i s country, židovským klezmerem či blues. Se svou poslední kapelou Koa ukázala české hudební scéně pravou "world music". Svou hloubkou a upřímností jsou i dnes její písně stále aktuální.

Na koncertu v klubu Stoun je s pokorou přezpívá charismatická frontmanka Kateřina Reichová a kapela v obsazení Radim Přidal - kytara; Petr Smékal - klarinet, saxofon; Ondřej Kapral - baskytara; Michal Bobek - kytara, trubka, zpěv; Jakub Škrha - perkuse, která skvěle interpretuje originální hudební tvar autorčiny hudby a jedinečných textů.

 

PUTIN LYŽUJE / loutkové představení brněnského Divadla Líšeň ve vojenském stanu

Sobota 16. 4., 18.00, Národní dům

Jevištní reportáž zpracovává téma nástupu Putina k moci a směřování Ruska k totalitě. Nejsilnější inspirací je kniha zavražděné ruské novinářky Anny Politkovské Ruský deník, dalšími zdroji jsou webové stránky pozůstalých po teroristických útocích. Stejně jako kniha Anny Politkovské také inscenace spojuje formou montáže příběhy, politické souvislosti i prosté lidské osudy. Představení se bude odehrávat ve vojenském stanu. 

Inscenace získala cenu za režii, loutkovou animaci, a ocenění za herecké výkony na mezinárodních festivalech Spotkania v Toruni (2011) a Valise v Łomże (2012).

Scénář a režie: Pavla Dombrovská (na motivy Ruského deníku Anny Politkovské)
Loutky: Marika Bumbálková
Scéna: Luděk Vémola
Hudba: Tomáš Vtípil; ruské a čečenské lidové písně
 Fotogalerie

Zpět na přehled