Novinky a tipy

Noční procházka po zaniklých místeckých zákoutích


Datum publikování: 13. 4. 2017


Inspirováni celoevropskou iniciativou Noc literatury pořádáme letos 12. května  druhý ročník Literární noci, na kterou srdečně zveme i vás, příznivce Uměleckého inkubátoru. Trasa je tentokrát situovaná do Místku a akce velmi úzce souvisí se 750 lety založení města. Za doprovodu historika Jaromíra Poláška se totiž projdeme po místech, která během desetiletí či staletí změnil zub času k nepoznání. Znáte historii Německého domu a Moravia banky? Víte, kde přesně bydlel významný rodák František Kolařík? A tipnuli byste si, kde se v Místku nacháztel strašidelný hřbitov?
 

Trasa bude opět proložena literárními úryvky, které budou souviset s místy, na nichž se bude číst. Od knihovny se vydáme podchodem k Základní umělecké škole, odskočíme si k Malému parku a trasu ukončíme ve farním kostele sv. Jakuba okolo desáté hodiny večerní.
 

Sraz účastníků a účastnic je v 19.00 v Modrém salonku místecké knihovny.
 

Akce navazuje na autorské čtení Jana Němčeka a Jaromíra Šlosara, kteří představí své nové básnické sbírky. Hudební doprovod zajistí Martin Dytko. Čtení se koná v Modrém salonku místecké knihovny od 18.00.
Zpět na přehled